Tuto webovou stránku jsem založila pro všechny maminky, které se učí nebo mluví anglicky a chybí jim slovní zásoba z oblasti "maminkování".

Myslím si, že v momentě, kdy se žena stane maminkou, tak vždy bude v angličtině mluvit o svém dítěti nebo svých dětech, o tom jak rostou, jak je vychovává, atd..  A občas člověk hledá slova, protože maminkovská angličtina může být celkem specifická a ta se běžně v učebnicích angličtiny nevyskytuje. Dalšími důvody k založení tohoto webu byly, že člověk někdy potřebuje zjistit, jak se děti vychovávají a co jí v jiných zemích a tak hledá jiné zdroje nejen v češtině.  K tomu je ale potřeba také znát maminkovskou angličtinu.  Pokud už žena všechnu tuhle slovní zásobu má a zná, tak se stává, že na mateřské dovolené jednoduše zapomíná.  Proto je zde web, aby pozapomenutou angličtinu připomněl a osvěžil.

Snažím se, aby jednotlivé sekce a články na blogu měly přínos nejen po stránce anglických slovíček, ale také obsahový. Pro některé články jsem připravila také slovní zásobu. 

Zřejmě zde bude vždy něco chybět, ale podněty a tipy mi přijdou vhod:).

Pokud byste měli zájem o nějaký z mých výrobků, neváhejte mne kontaktovat na simcag@gmail.com. Ukázky zde.

Looking after a baby is like going to the Moon for me. I didn't read many books during the pregnancy nor even after giving a birth. I didn't want to be influenced by anything much. However, I regret I hadn't read the book "The Continuum Concept" by (Jean Liedloff) before giving a birth. I recommend that every pregnant woman should read it.

How does it work in real life? I will use my husband's words "It's sometimes brutal and hardcore".... We don't have grand mums that would babysit. One of them is over 71 and has eleven other grandchildren. The other lives 150 km far away from us. In addition she is crazily busy. And guess what? She's a teacher!

And not to make it any easier -we are using cloth nappies ( I am not super "eco" but imagining my baby would produce 4000 nappies which decompose for 200 - 500 years, my conscience is in peace.  

My husband and I have learnt how to hold a baby properly so that you cannot hurt it. I am doing a course on how to raise my Eli to be a self-confident human being and get rid of authoritarian according to the "old" dysfunctional standards. 

Watching a few videos with Naomi Aldort made me sure I am on the right track with my parent intuition and I can sleep better at night.