Jak to mám s tou výchovou a fyzickým trestání dětí

K zamyšlení:
Francie v létě schválila zákon, který zakazuje rodičům tělesně trestat své děti. A i když je dle zdroje prý vágní, podle mne je to skvělý krok vpřed a ukazuje na kultivovanou a respektující společnost. V Irsku takový zákon schválili již na konci roku 2015. 
Kdyžtak o tom tak přemýšlím zatímco toto píšu, přijde mi to, že to je stejně jako kdybych psala o něčem, co nám dnes přijde stejně nepřípustné ukazující na nevyspělou společnost jako např. otrokářství (zrušení zač. 19.st.) nebo popírání práv ženám, atd....
Přitom my dospělí také nechceme, aby na nás někdo vztahoval ruku, když se nám něco nepovede, řekneme něco, co je tzv. mimo mísu, atd.
Já sama jsem rodič a vím, že se člověk nachází v situacích, kdy by chtěl prostě uhodit. Nervy mi pracují, když jsem unavená, ale podle mne jsme to my dospělí - rodiče, kdo musí zvládnout své emoce. Děti se to učí a učí se to od nás. Vidím to denně na naší dceři, jak mnoho prostoru pro zlepšení máme. Dítě se učí od nás nápodobou a my musíme jít příkladem. 
Výchova dětí je sama o sobě náročná. Vždyť jsme to skoro nikdo z nás nevystudoval a i když jste učitel, tak doma to je o něčem jiném. 
Jen jsem chtěla říct, že fyzické trestání dětí není nikdy neřešením. Chápu to nutkání plácnout. Vaše dítě se vzteká, válí se po zemi a nic nefunguje. Domluva, výhružky, křik... Čím víc tlačíte na pilu, tím je to horší. Jste čím dál tím více zoufalí, nevíte, jak to řešit a nahodí se program, který asi znáte z dětství...
Několik maminek mi to potvrdilo, že i když plácly své děti, stejně se nedostavila očekávaná náprava.

Podle mne fyzickým trestem ukazujeme, jak neefektivně řešit budoucí situace....

Americký psycholog John Bradshaw, který se věnoval problematice vnitřního dítěte, atd. mluví ve svém pořadu o tom, že většinu lidí, kteří jsou dnes ve vězení za nejrůznější delikty tam v podstatě dostali jejich rodiče díky tomu, jak se k nim chovali v dětství... Zde odkaz na video John Bradshaw.

Co pomohlo mně? Nevýchova:). Hodně lidí si myslí, že to je liberální výchova, že vám bude dítě skákat po hlavě a utíkat přes silnici a plno dalších nesmyslů. Nevýchova vám pomůže, aby to tak nebylo. A když se to náhodou někdy stane, tak vám pomůže, abyste za to dítěti nenaplácali. Protože pak by vám to bylo líto a oba byste to obrečeli. Jak to teď říct. Je to nejlepší online kurz, který jsem kdy absolvovala a který mě dovedl k úplně něčemu jinému než je výchova. Dovedl mne ke mně samé a pochopení, že výchova mé dcery je hlavně o mně a o tom, jak na sobě budu pracovat já:).

Plno úspěchů s výchovou dětí přeje MUM WHO CARES:)!